تبلیغات
*** تعاون یار *** - جشنواره تعاونیهای برتر

*** تعاون یار ***

تارنمای تعاونگران ایران

 

جشنواره تعاونیهای برتر

 

نوع مطلب :اخبار ،ترویج وآموزش ،

نوشته شده توسط: تعاون‌یار

دوازدهیمن جشنواره تعاونیهای برتر

جشنواره تعاونیهای برتر
در راستای شناسایی و معرفی الگوهای برتر بخش تعاون و به منظور فراهم نمودن زمینه‌های گسترش و ارتقای روحیه تعاونی و نمونه‌پروری در بخش‌های مختلف اقتصادی در کل کشور، یازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر در شهریور ماه سال 1396 برگزار خواهد شد.
برای ثبت نام اکسب اطلاع بیشتر اینجا کلیک کنید


در این جشنواره پس از اتمام مهلت ثبت نام تعاونی ها در تاریخ 96/3/31، داوری اولیه توسط ادارت کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها به عمل آمده و پس از آن شورای اجرایی جشنواره در ستاد مرکزی وزارت متبوع انتخاب نهایی را انجام خواهد داد.

سخن رییس شورای راهبری جشنواره

     
مبانی نهضت تعاون شامل مجموعه ای ساختارمند از اصول، قوانین و خط مشی های اجرایی است که ابزارهای مدیریتی مناسبی را در اختیار اقشار مختلف اجتماعی قرار می دهد تا اعضاء این گروه ها گرد هم آیند و روش های دستیابی به اهداف و نیازهای مشترک را از طریق انسجام سرمایه های اجتماعی، انسانی و مالی خود به روش مشارکتی جستجو کنند.

از دیگر مزایای تعاونی ها، ظرفیت های آن ها در ایفای برخی نقش های پرهزینه دولتی در زمینه هایی چون تولید کالاهای عمومی، نگهداری زیرساخت های عمرانی، تأمین منابع مالی خرد، سازماندهی شبکه های توزیع، ایجاد فرصت های اشتغال، تامین خدمات اجتماعی و نیز حمایت از بخش های روستایی و کشاورزی است. همچنین تعاونی ها قادرند درخصوص اجرای برنامه های کاهش فقر و تعمیم عدالت اجتماعی، توانمندسازی و ارتقاء سطح رفاه گروه های اجتماعی و دستیابی آن ها به منافع اجتماعی- اقتصادی پیشتاز باشند.
هم اکنون که راهبردها و رویکردهای اجرایی دولت تدبیر و امید بیشترین همخوانی و نزدیکی را با مشی اعتدالی نهضت تعاونی دارد، شرایط کشور برای توسعه این بخش از اقتصاد از همیشه مناسب تر است. تحقق این هدف مستلزم نگاهی نو به ظرفیت ها و قابلیت های بخش تعاونی و اتخاذ روش های نو جهت ترویج فرهنگ تعاون و استفاده از این شبکه عظیم اجتماعی اقتصادی در مسیر ساماندهی بسیاری از چالش های کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی است. از این رو نهادینه سازی فرهنگ تعاون و توسعه و ترویج این فرهنگ از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و بایستی برای ترویج آن در میان آحاد جامعه از کلیه امکانات و ظرفیت های ممکن بهره جست. در راستای کمک به تحقق این هدف، یازدهمین جشنواره تعاونی های برتر جهت شناسایی الگوهای موفق و معرفی آن ها در سطح جامعه همچنین قدردانی از تلاش این تعاونی ها و تعاونگران برگزار می شود. امید است با اتکا به همت والای تعاونگران و علاقمندان به اعتلای فرهنگ تعاون همچون سنوات گذشته شاهد حضور و استقبال چشمگیر تعاونگران عزیزدر یازدهمین جشنواره تعاونی های برتر و در جهت اشاعه فرهنگ و ارزش های تعاون در سطح جامعه باشیم.


    سید حمید کلانتری 
    معاون امور تعاون و رییس شورای راهبری یازدهمین جشنواره تعاونی های برتر


سخن دبیر جشنواره

تعاونی ها سازمان های مردمی هستند که در عین برخورداری از ویژگی های اقتصادی موسسات تجاری، دارای ارزش ها و هنجارهای اخلاقی و انسانی بوده و می توانند مبین تلاش های دسته جمعی اعضای برای نیل به اهداف مشترک اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باشند.
شبکه های تعاونی به عنوان نهضتی جهانی در جهت کمک به ارتقای جوامع بشری از جنبه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی همواره موثر بوده و بستر مناسبی را برای ایجاد و گسترش اعتماد جمعی، توسعه هنجارهای تعامل و موفقیت کار گروهی فراهم می سازند. بر اساس نظر سازمان بین المللی کار (ILO) این امیدواری وجود دارد که تعاونی ها در کشورهای در حال توسعه بتوانند در خصوص توسعه اشتغال، فقرزدایی و گسترش عدالت اجتماعی همچنین در زمینه از بین بردن مشتقات ناشی از عوارض گذار از اقتصاد متمرکز به اقتصاد بازار و تعدیل ساختاری، کمک موثری ارائه نمایند. همچنین از تعاونی ها انتظار می رود تا درخصوص تأمین فرصت های شغلی و دستیابی افراد جویای کار به اشتغال پایدار موثر باشند.
در کشور ما بخش تعاونی مجموعه ای متشکل از بیش از صدهزار شرکت و اتحادیه تعاونی فعال است و این شبکه گسترده از این ظرفیت برخوردار است تا به یک نهضت تاثیرگذار در حیات اقتصادی و اجتماعی کشور بدل شود و به جایگاه مورد انتظار در قوانین و اسناد بخش تعاون دست یابد. تحقق این موضوع علاوه بر توجه به اصل ششم از اصول جهانی تعاون (همکاری بین تعاونی ها) نیازمند ارتقاء سطح کیفی و کمی تعاونی های موجود و توانمندسازی مدیریت تعاونی هاست.
امید است با تلاش یکپارچه تعاونگران کشور بتوانیم در شرایط اقتصاد مقاومتی، گامی موثر و عملی در جهت ارتقاء سهم تعاونی و ترویج و گسترش این فرهنگ برداریم.
جشنواره تعاونی های برتر در راستای شناسایی نمونه های موفق و برتر بخش تعاونی کشور و معرفی و الگوسازی این تعاونی ها در سطح جامعه و فعالان بخش تعاونی برگزار می شود. مطمئنا تعاونی های برتر و همت مدیران این تعاونی ها می تواند چراغ راهی باشند برای حرکت سایر تعاونگران در مسیر توسعه پایدار و دستیابی به قله های موفقیت تا الگویی از فعالیت های موفق اقتصادی همراه با رعایت اصول و ارزش های اخلاقی و انسانی ارائه نماید.حمدالله رستمی
مدیر کل دفتر آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی ها و دبیر یازدهمین جشنواره تعاونی های برتر

جزوه آموزشی هیأت مؤسس شنبه سوم آذر 1397
جزوه آموزشی آشنایی با قوانین تعاون ویژه مدیران تعاونیها سه شنبه نوزدهم تیر 1397
طرح «روستا تعاون» در ۱۰۰۰ روستا هدف‌گذاری شد/فعالیت ۹۲هزار تعاونی پنجشنبه پنجم بهمن 1396
اساسنامه جدید تعاونی های اعتبار سه شنبه پنجم دی 1396
لایحه بودجه 97 مطابق با اهداف بخش تعاون نیست/ راهکارها و پیشنهادات اصلاحی به دولت یکشنبه بیست و ششم آذر 1396
مسابقات سراسری قرآن جامعه کار و تعاون شنبه بیست و نهم مهر 1396
تنها 50 درصد از تعاونی های کشور فعال هستند سه شنبه بیست و هفتم تیر 1396
جذب فارغ‌التحصیلان در قالب تعاونی‌ به بازار کار سه شنبه سی ام خرداد 1396
جشنواره تعاونیهای برتر یکشنبه هفتم خرداد 1396
فضای کسب‌وکار در کشور بهبود یابد/دچار تحریم داخلی هستیم یکشنبه دهم اردیبهشت 1396
دیدار معاون وزیر تعاون ایران و مقامات اتحادیه تعاونی های آسیا با نخست وزیر ویتنام یکشنبه سوم اردیبهشت 1396
ایران 7راهبرد مهم را برای تکامل بخش تعاونی اقتصاد تدوین کرد پنجشنبه سی و یکم فروردین 1396
صادرات 2.5 میلیارد دلاری تعاونی های کل کشور سه شنبه هفدهم اسفند 1395
سهام عدالت تا پایان هفته آزادسازی می شود سه شنبه هفدهم اسفند 1395
جوایز مسابقه وبلاگ نویسی تعاون اهدا شد شنبه هفتم اسفند 1395
کسب مقام اول مسابقه وبلاگ نویسی تعاون سه شنبه نوزدهم بهمن 1395
تخصیص بودجه‌های اشتغال در سال ٩٦ با گرایش تعاون است یکشنبه هفدهم بهمن 1395
رویاپردازی به جای برنامه‌ریزی!/سرانجام مبهم تعاون در اقتصاد ایران چهارشنبه بیست و نهم دی 1395
حذف تعاونی‌های سهام عدالت در دولت کلید خورد چهارشنبه بیست و نهم دی 1395
اختصاص هزار میلیارد تومان بودجه برای اشتغال تعاون محور در سال 96 دوشنبه بیستم دی 1395
آمار سهم بخش تعاون را به زودی منتشر می‌کنم دوشنبه بیستم دی 1395
اقتصاد مقاومتی به معنای توسعه اقتصاد تعاون است دوشنبه بیستم دی 1395
گشایش دومین نمایشگاه بزرگ توانمندی‌های بخش تعاون کشور دوشنبه بیستم دی 1395
توهین رئیس اتاق تعاون خراسان رضوی به کارکنان وزرات تعاون چهارشنبه پانزدهم دی 1395
۳پیشنهاد بانک مرکزی برای تشکیل بانک تعاون یکشنبه پنجم دی 1395
خبر خوش مالیاتی برای تعاونی‌ها چهارشنبه یکم دی 1395
فعالیت 490 مدرسه در قالب تعاونی/ لزوم گنجاندن مفاهیم تعاون در کتاب‌های درسی چهارشنبه یکم دی 1395
عملکرد تعاونی‌ها در سال ۹۵ به روایت آمار شنبه سیزدهم آذر 1395
لزوم توجه به توسعه بخش تعاون در برنامه ششم توسعه/ظرفیت استفاده از بخش تعاونی ها محدود به موضوع توزیع کالا شده است شنبه ششم آذر 1395
این مطلب فقط مختص برخی از تعاونیهاست چهارشنبه نوزدهم آبان 1395
لیست آخرین پستها