تبلیغات
*** تعاون یار *** - اختصاص هزار میلیارد تومان بودجه برای اشتغال تعاون محور در سال 96

*** تعاون یار ***

تارنمای تعاونگران ایران

 

اختصاص هزار میلیارد تومان بودجه برای اشتغال تعاون محور در سال 96

 

نوع مطلب :اخبار ،

نوشته شده توسط: تعاون‌یار

 وزیر تعاون؛
 اختصاص هزار میلیارد تومان بودجه برای اشتغال تعاون محور در سال 96

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص هزار میلیارد تومان بودجه برای اشتغال تعاون محور در سال 96 خبر داد و گفت : براین اساس دولت از مشاغلی حمایت می کند که در قالب توسعه تعاونی ها شکل بگیرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما  علی ربیعی در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه توانمندی های تعاون در مصاحبه با خبرنگاران محور اصلی ایجاد اشتغال در قالب تعاونی ها را مزیت های منطقه ای و محلی دانست و ابراز امیدواری کرد: با این روش سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی به میزان قابل توجهی افزایش یابد.
وی از اینکه حمایت های دولت برای صنایع بزرگ از جمله فولاد، نفت و پتروشیمی متمرکز باشد انتقاد کرد و افزود: هرچند کشور به اتخاذ این نوع رویکرد نیز نیازمند است اما اشتغالی که از این مسیر ایجاد می شود کافی نیست.
ربیعی توجه به مزیت های محلی را در قالب ترویج تعاونی ها برای ایجاد اشتغال بسیار با اهمیت توصیف کرد و گفت: برای مثال کشت نخود در لرستان و مرکبات در شمال کشور مزیت هایی هستند که می توان با ایجاد تعاونی های متعدد به ایجاد اشتغال پایدار روی اورد .
وی با بیان اینکه سهم تعاونی ها در اقتصاد کشور در آغاز فعالیت دولت یازدهم 4 درصد گزارش شده است از افزایش دو برابری این میزان در حال حاضر خبر داد. 
وزیر تعاون همچنین تعداد تعاونی های فعال در کشور را 100 هزار تعاونی برشمرد و گفت : دولت تلاش کرده است با حمایت های خود بخشی از این تعاونی ها را احیا کند. 
وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال در بخش های خدماتی افزایش یافته است به حمایت های دولت از تعاونی هایی که در این حوزه فعالیت می کنند اشاره کرد و افزود: با ایجاد تعاونی های توسعه عمران شهری و تنظیم آئین نامه های آن از این پس تلاش می شود خدمات مربوط به هر شهرستان را به تعاونی های همان شهرستان واگذار کنیم.
ربیعی همچنین از اجرای طرحی خبر داد که بر اساس آن بانک توسعه تعاون به تعاونی هایی که در حوزه تولیدات منطقه ای فعالیت می کنند وام های کم بهره می پردازد.
وی مهمترین علت اینکه تعاونی ها نتوانستند براساس برنامه پنجم توسعه سهم 25 درصدی را در اقتصاد ملی بدست اورند مشکلات اقتصادی کشور اعلام کرد .راه اندازی نمایشگاه دائمی تعاون در فضای مجازی

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از راه اندازی نمایشگاه دائمی بخش تعاون در فضای مجازی تا پایان سال 95 خبر داد و گفت: با افتتاح این نمایشگاه تلاش می شود بصورت روزانه در تالار گفتگوی تعاونگران مسائل و مشکلات انان بررسی شود.
علی ربیعی در مراسم گشایش دومین نمایشگاه توانمندی های بخش تعاون با رویکرد صادرات، گفتمان‌سازی را برای توسعه تعاونی ها ضروری دانست و افزود: با اینجاد نمایشگاه تعاونی در فضای مجازی امکان دستیابی ارزانتر به خدمات و تولیدات سایر تعاونی ها فراهم می شود.  
وی با اشاره به اینکه وزارت تعاون کار  و رفاه اجتماعی از سال 1393 پیشنهاد برداشت از صندوق توسعه ملی را به رئیس جمهور ارائه داده است از ادامه پیگیری ها در سال جاری خبر داد و ابراز امیدواری کرد: برهمین اساس لایحه ای که در دولت تنظیم شده است مجلس برای تصویب ان همکاری های لازم را انجام دهد.
ربیعی با اشاره به اینکه پول شغل ایجاد نمی کند اما می تواند ابزاری برای اجرای سیاست های مکمل اشتغالی باشد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست بعد از برنامه ششم و بودجه در اولین فرصت این  طرح را در دستور کار قرار دهد. 
وی با بیان اینکه مبلغ 1000 میلیارد تومان در بودجه سال آینده برای اشتغال در نظر گرفته شده است گفت: از سال 92 شناسایی مزیت های بخش تعاون و ارتقای توانمندی تعاونی ها و توسعه و تقویب آنها را با تأمین نظام های ملی در دستور کار قرار داده ایم.
ربیعی به سهم اشتغال در رشد اقتصادی سال 95 اشاره کرد و افزود : 67 درصد اشتغال در سال 95 در حوزه خدمات مولد نظیر گردشگری، ارتباطات و فناوری اطلاعات و حمل‌ونقل، 26 درصد در بخش کشاورزی و هفت درصد در بخش صنعت و نفت و گاز بوده است. 
وی با بیان اینکه در زمینه فرهنگ تعاون نیازمند اقدامات بیشتری هستیم گفت: اگر تعاون به عنوان یک ضرورت اجتماعی مطرح شود بسیاری از مشکلات برطرف می شود. 
ربیعی با تأکید بر اینکه دولت به دستمزد به عنوان یک سیاست اجتماعی ، اقتصادی نگاه کرد و در حوزه رفاه نیز بحث بیمه‌ها را دنبال کرد گفت: افتخار طرح تحول سلامت  و بیمه کردن 10 میلیون نفر از فقرا  را داریم که از دست آوردهای سیاست‌های رفاه اجتماعی  دولت است.
وی با انتقاد از عملکرد یک تعاونی بانکی در نظام پولی و بانکی گفت: متأسفانه عملکرد این تعاونی به ما هم لطمه زد؛ زیرا اصلاً تعاونی نبود، بلکه می‌خواست مانند بخش خصوصی عمل کند.
وی تاکید کرد: برای گسترش بخش تعاون، باید تشکل‌ها را قوی کنیم،تعاون‌گران باید به فلسفه اجتماعی خود برگردند و باید به سمت تولیدات ارزان با مزیت بالا بروند. 
وزیر کار با اشاره به اینکه توسعه کشور فقط با صنایع بزرگ حاصل نمی‌شود، گفت: دودکش‌های بلند و فولادهای بزرگ تنها راه توسعه کشور نیست، بلکه پشم گوسفند هم می‌تواند موجب توسعه شود.
در دومین نمایشگاه توانمندی های بخش تعاون 120 شرکت تعاونی اخرین دستاودرهای خود را به مدت 3 روز به نمایش گذاشتند. 

جزوه آموزشی آشنایی با قوانین تعاون ویژه مدیران تعاونیها شنبه نوزدهم مرداد 1398
جزوه آموزشی هیأت مؤسس پنجشنبه سوم مرداد 1398
چهاردهمین جشنواره تعاونیهای برتر پنجشنبه نهم خرداد 1398
طرح «روستا تعاون» در ۱۰۰۰ روستا هدف‌گذاری شد/فعالیت ۹۲هزار تعاونی پنجشنبه پنجم بهمن 1396
اساسنامه جدید تعاونی های اعتبار سه شنبه پنجم دی 1396
لایحه بودجه 97 مطابق با اهداف بخش تعاون نیست/ راهکارها و پیشنهادات اصلاحی به دولت یکشنبه بیست و ششم آذر 1396
تنها 50 درصد از تعاونی های کشور فعال هستند سه شنبه بیست و هفتم تیر 1396
جذب فارغ‌التحصیلان در قالب تعاونی‌ به بازار کار سه شنبه سی ام خرداد 1396
جشنواره تعاونیهای برتر یکشنبه هفتم خرداد 1396
فضای کسب‌وکار در کشور بهبود یابد/دچار تحریم داخلی هستیم یکشنبه دهم اردیبهشت 1396
دیدار معاون وزیر تعاون ایران و مقامات اتحادیه تعاونی های آسیا با نخست وزیر ویتنام یکشنبه سوم اردیبهشت 1396
ایران 7راهبرد مهم را برای تکامل بخش تعاونی اقتصاد تدوین کرد پنجشنبه سی و یکم فروردین 1396
صادرات 2.5 میلیارد دلاری تعاونی های کل کشور سه شنبه هفدهم اسفند 1395
سهام عدالت تا پایان هفته آزادسازی می شود سه شنبه هفدهم اسفند 1395
جوایز مسابقه وبلاگ نویسی تعاون اهدا شد شنبه هفتم اسفند 1395
کسب مقام اول مسابقه وبلاگ نویسی تعاون سه شنبه نوزدهم بهمن 1395
تخصیص بودجه‌های اشتغال در سال ٩٦ با گرایش تعاون است یکشنبه هفدهم بهمن 1395
رویاپردازی به جای برنامه‌ریزی!/سرانجام مبهم تعاون در اقتصاد ایران چهارشنبه بیست و نهم دی 1395
حذف تعاونی‌های سهام عدالت در دولت کلید خورد چهارشنبه بیست و نهم دی 1395
اختصاص هزار میلیارد تومان بودجه برای اشتغال تعاون محور در سال 96 دوشنبه بیستم دی 1395
آمار سهم بخش تعاون را به زودی منتشر می‌کنم دوشنبه بیستم دی 1395
اقتصاد مقاومتی به معنای توسعه اقتصاد تعاون است دوشنبه بیستم دی 1395
گشایش دومین نمایشگاه بزرگ توانمندی‌های بخش تعاون کشور دوشنبه بیستم دی 1395
توهین رئیس اتاق تعاون خراسان رضوی به کارکنان وزرات تعاون چهارشنبه پانزدهم دی 1395
۳پیشنهاد بانک مرکزی برای تشکیل بانک تعاون یکشنبه پنجم دی 1395
خبر خوش مالیاتی برای تعاونی‌ها چهارشنبه یکم دی 1395
فعالیت 490 مدرسه در قالب تعاونی/ لزوم گنجاندن مفاهیم تعاون در کتاب‌های درسی چهارشنبه یکم دی 1395
عملکرد تعاونی‌ها در سال ۹۵ به روایت آمار شنبه سیزدهم آذر 1395
لزوم توجه به توسعه بخش تعاون در برنامه ششم توسعه/ظرفیت استفاده از بخش تعاونی ها محدود به موضوع توزیع کالا شده است شنبه ششم آذر 1395
این مطلب فقط مختص برخی از تعاونیهاست چهارشنبه نوزدهم آبان 1395
لیست آخرین پستها